Főoldal / Hírek / Dobrev Klára hírlevele – álljunk ki Iványi Gábor mellett

Dobrev Klára hírlevele – álljunk ki Iványi Gábor mellett

Kedves Barátom!

A hatalom újabb politikai támadást indított: vádat emeltek Iványi Gábor ellen. Ő az, aki évtizedek óta segíti az elesetteket, a hajléktalanokat, a rászorulókat, most mégis erőszakkal vádolják, mert kiállt a közössége mellett.

Ez a per nem a jogról, hanem a megtorlásról szól. A hatalom számára mindig az a legveszélyesebb, aki nem fél tőlük, és aki az emberség oldalán áll. Mi baloldaliak nem hagyhatjuk, hogy a hatalom bárkit börtönnel fenyegethessen azért, mert jót tesz.

Ki kell állnunk azok mellett, akik a legnehezebb időkben is másokon segítenek.

Ezért a Demokratikus Koalíció ott lesz a holnapi szolidaritási megmozduláson. Gyere el te is, és mutassuk meg, hogy nem félünk! Álljunk ki Iványi Gáborért, és mindazokért, akik a legelesettebbek oldalán állnak.

Időpont: November 11. (kedd), 18:30

Helyszín: Budapest, Dankó utca 9. (az Oltalom Karitatív Egyesület székháza)

Számítok rád!

Dobrev Klára

a DK elnöke


  • Itt mindenkinek ilyen rövid a memóriája?
    Meglepetéssel olvasom a különböző fidesz oldali megszólalókat, akik alkotmányos puccsról értekeznek a 17. Alaptörvény módosítás kapcsán. Itt mindenkinek ilyen rövid a memóriája? Hogyan született ez “gránitszilárdságú Alaptörvény”? A 2010-es országgyűlési választások után a kormányzó pártszövetség kétharmados parlamenti többséget szerzett, ami lehetővé tette számára egy új alkotmány elfogadását. És éltek is a lehetőséggel – ugyanúgy, ahogyan
  • Toroczkai úgy érzi van rá igény
    Na, akkor ezt beszéljük meg. Évek óta hallgattuk az ellenzéktől, hogy a Mi Hazánk valójában a Fidesz szatellitpártja. A kormánypárti oldal ezt rendre visszautasította, a Mi Hazánk pedig szintén tagadta, hogy bárkinek a „B terve” lenne. Most viszont maga Toroczkai László mondja ki, hogy társadalmi igényt érez a Mi Hazánk és a Fidesz szorosabb együttműködésére.
  • Helmut jegyzete: A Sándor-palota ragasztószéke
    Van egy bútor Magyarországon, amelyről egyelőre senki sem tudja, milyen ragasztóval kezelik. Ez az államfői szék. Normális ember azt hinné, hogy ha valaki hónapok óta magyarázkodik, a közélet egyik visszatérő vitatémája lett, és minden megszólalása újabb kérdéseket szül, akkor egyszer csak felteszi magának a kérdést: – Biztos én vagyok a megfelelő ember erre a feladatra?
  • A Mi Hazánk felszólítja a Magyar Bírósági Végrehajtói Kart, hogy azonnal hagyjon fel a jogtalan kilakoltatások kitűzésével!
    Hiába rendelkezik egyértelműen a törvény, egyes végrehajtók továbbra is megpróbálják megfélemlíteni a devizacsalás áldozatait. A Mi Hazánk Mozgalomhoz az utóbbi időben több olyan megkeresés is érkezett, amelyben egykori devizaadósok értetlenül jelezték, hogy kilakoltatásról szóló értesítést kaptak. A végrehajtók által kiküldött levelekből egyértelműen látszik, hogy karhatalom igénybevételével kívánják végrehajtani a kilakoltatást. A levelek tartalmazzák a kitűzött
  • Suha György – kishírek a nagyvilágból – a háttérben zajlik a külügyes elszámoltatás
    Szijjártó regnálásának csak az utolsó négy évében hatvanszor (!) repülte körbe a földet. A legújabb zaj éppen Isztambul felől érkezett: tegnap Magyarország Főkonzulátusán megjelentek a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai, felkészülten, törökül beszélő magyar rendőrökkel, és a vízumügyek iránt érdeklődtek. A látogatás nem a véletlen műve. A kinti képviselet évek óta több szálon kötődik Adnan Polathoz,

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.