Főoldal / Vélemények / Fodor Gábor – Magyarországon nem rendszert kell váltani

Fodor Gábor – Magyarországon nem rendszert kell váltani

Fodor Gábor – A Tisza Párt szerencsétlen döntést hozott.

… A Tisza elnökének beszéde arra épült tartalmában és a Hősök tere szimbolikájában is, hogy itt történt a rendszerváltás fontos eseménye, Nagy Imre és mártírtársai újratemetése, itt mondott híres beszédet a fiatal Orbán Viktor. A mostani Orbán szembefordult egykori önmagával, az ország nem működik, fejlődése elmarad a lehetőségeitől, így hát itt az ideje egy újabb rendszerváltásnak. Az üzenet érthető, viszont nem elég meggyőző. …

… Harmadrészt újfent szeretném szóvá tenni, hogy fogalmilag pontatlan és tartalmilag megtévesztő „rendszerváltást” ígérni 2026-ra.

A következő választáson arról döntünk, hogy ki alakítson kormányt Magyarországon és nem arról, hogy a parlamentáris demokrácia rendszere helyett alkotmányos monarchiává, vagy esetleg diktatúrává szeretnénk átalakulni.

A kormány megváltozása is jelentősen befolyásolhatja egy ország fejlődését és közérzetét, felesleges pontatlan és fellengzős ígéretekkel hamis illúziót kelteni azokban, akik vesztesnek érzik magukat, vagy úgy látják, hogy nem tudnak úgy élni a hazájukban, ahogy szeretnének. 1989-90-ben rendszert váltottunk, azóta négyévente a versengő pártok kormányzási ígéretei között döntünk. …

A teljes cikket elolvashatod az index.hu -n


  • Sakk-matt
    Ez egy politikailag valóban rendkívül tudatos és több fenékkel rendelkező sakklépés Magyar Péter részéről. Ha elemző szemmel nézzük a hazai politikai erőteret, egy ilyen kinevezés – függetlenül attól, hogy ki hogyan viszonyul a szereplőkhöz – több szempontból is zseniális taktikai húzásnak tekinthető. Íme a mögötte húzódó főbb politikai és kommunikációs okok: 1. A Mi Hazánk
  • A Sándor-palota falai még állnak, de a bútorokat már pakolhatják – Sulyok Tamás ultimátuma lejárt
    Nézzük a tényeket, mert a politikai süketelésből és a jogi maszatolásból már mindenkinek elegendő. Május 31-e elmúlt, a határidő lejárt. Magyar Péter letette az asztalra a feltételeket, Sulyok Tamás pedig úgy döntött, hogy inkább bezárkózik a Sándor-palotába, és felolvas egy patetikus videót arról, hogy ő bizony nem tágít, mert a „méltóság” ezt követeli meg tőle.
  • Juszt László – amikor Rogánt hallgatom
    Amikor Rogánt hallgatom arról, hogy semmiféle törvénytelenséget nem követett el, elsőként a letelepedési kötvény jut az eszembe. A legtöbbet idézett becslés szerint a 2013–2017 között futó magyar letelepedési kötvényprogram nettó vesztesége kb. 21–30 milliárd forint lehetett az államnak, – nekünk. Nemrégiben írtam meg, hogy megkaptam a hatból, az egyik kiválasztott iroda kész iratcsomagját, amivel “meglepték”
  • Burány Sándor – „Elvesztette közpénz jellegét”
    „Elvesztette közpénz jellegét” – emlékszünk még a pofátlan mondatra? Nos, eljött a nap, amikor a mondat szerzői és haszonélvezői vesztették el „közszereplő jellegüket”. Bánki, Kósa, Rogán és maga Orbán Viktor is a politikai süllyesztő felé tart, de a hátrahagyott csatornaszag még sokáig velünk marad. Burány Sándor írása a nagy szabadrablás végéről és az új köztársaság
  • Lendvai Ildikó – utórengés
    Az április 12-i politikai földrengést -mint a természetben is gyakran – utórengések követik. Tovább csökkent a Fidesz, és jelentősen nőtt a Tisza támogatottsága. Erről szól a Népszava cikke, link az első kommentben. (Azóta az egyik utórengés Orbánt is kimozdította a Parlamentből.) „Ne becsüljük le az utórengések erejét. Gyakran ezek döntik végképp romba a főrengéstől már

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.