A polgármesteri kitüntetések alkalmából írja Karácsony Gergely Budapest főpolgármestere a következőket Facebook oldalán. És igaza van!
„A helyi közösségek az igazság helyei, ahol a feladatok és megoldásaik is politikai szólamoktól függetlenek”.
– mondta egykor Sólyom László. És milyen igaza volt.
Gratulálok Cser-Palkovics Andrásnak, Székesfehérvár polgármesterének, aki a Polgármesteri Arany Pecsétgyűrűt, valamint Botka Lászlónak, Szeged polgármesterének, aki a Polgármesteri Ezüstlánc-díjat kapta a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) ünnepi konferenciáján!
A Polgármesteri Arany Pecsétgyűrű-díjat a MÖSZ azoknak a polgármestereknek az elismerésére alapította, akik kimagasló tevékenységükkel nagyban hozzájárulnak a magyar önkormányzatiság fejlesztéséhez, és legalább egy teljes cikluson keresztül betöltötték tisztségüket.
A Polgármesteri Ezüstlánc-díj, amit Botka László kapott pedig a MÖSZ legrangosabb elismerése. Azok a polgármesterek kaphatják meg, akik életpályájukat az önkormányzatiságnak szentelték, és kimagasló tevékenységükkel nagyban hozzájárultak annak fejlesztéséhez. Pont, mint Botka Laci.
Még egyszer gratulálok mindkét díjazott polgármesternek, pártállástól függetlenül megérdemelték az elismeréseket!
- Mit keresett itt Ruslan?
- Bilincs és rabszállító: Így bukott meg a budapesti „parkolási és kertészeti maffia”
- A nap, amikor Toroczkai benézte a sakktáblát: Magyar Péter egy mondattal kapcsolta le a Mi Hazánkot
- Sakk-matt
- A Sándor-palota falai még állnak, de a bútorokat már pakolhatják – Sulyok Tamás ultimátuma lejárt












