Az államfő immár harmadik alkalommal látogatott el az eseményre, amely a Kárpát-medence legnagyobb katolikus zarándoklata és pünkösdi szentmiséje (idén a becslések szerint több mint 330 ezer zarándok gyűlt össze a hegynyeregben).
Íme a részletek, hogy pontosan mit csinált és hogyan zajlott a látogatása:
- Bekapcsolódott a zarándoklatba: Nemcsak protokollárisan volt jelen, hanem személyesen is csatlakozott az egyik hagyományos keresztaljához (a gyalogos zarándokcsoportokhoz), és együtt vonult a tömeggel.
- Részt vett a szentmisén: A Hármashalom-oltárnál bemutatott ünnepi szentmisén a papsággal és a világi elöljárókkal együtt vonult be a kordonok között. Amikor a rendezvény elején bemondták a jelenlétét, a zarándokok egy része hosszas vastapssal fogadta az államfőt.
- Nemzeti üzenetet fogalmazott meg: Több nyilatkozatot és szokatlanul sok közösségi médiás bejegyzést szentelt az eseménynek. Kijelentette, hogy „Csíksomlyón válik élővé a nemzet egysége”, és kiemelte, hogy köztársasági elnökként az alkotmányos feladata a nemzet egységének kifejezése, amit magánemberként és államfőként is lélekemelő volt megtapasztalnia az ottani találkozásokban.
- Körutazást tett a környéken: A pünkösdi hétvége során a zarándoklatot összekötötte egy nagyobb székelyföldi úttal is; megfordult például Makkfalván és Gyergyószentmiklóson is.
A látogatásáról több videós összefoglalót és fotót is megosztott a hivatalos oldalain, hangsúlyozva a keresztény hit és a határokon átívelő nemzeti összetartozás erejét.












